:: למה כדאי    :: הגנה על משקיעים בעסקים פרטיים    :: קרנות שמשקיעות בעסקים משפחתיים      


למה כדאי להשקיע בעסקים משפחתיים ?

 

כדאי להשקיע בעסקים משפחתיים שעברו את התהליכים  שמתוארים באתר זה , מאחר ואלו עסקים שניצלו את היתרונות שלהם כעסקים משפחתיים והשכילו להתמודד בדרך מודעת עם הבעיות שיש בעסקים משפחתיים.

 

היתרונות הינם ברורים –
השקעה בחברות בעלות מוניטין וידע רב שנצברו לאורך זמן, חברות בעלות קשרים עסקיים בענף בו הן פועלות ובעלות מיקוד בתחום הפעילות שלהן.
בחברות משפחתיות אלו קיימים תהליכים ברורים של קבלת החלטות וחלוקת רווחים, כמו כן, קיימת זהות מוחלטת בין צרכי בעלי המניות לרצונות המנהלים. במקרים נבחרים גם קיימות נוסחאות קבועות להעברת מניות בין בעלי המניות גם בחברה פרטית.

 

אפשרות כניסה להשקעה בחברות ובענפים שאין להם ביטוי בשוק ההון הנסחר.

 

גיבוי בנקאי ובקרה מתמדת מצד כל מנגנוני הניהול – העסקי והמשפחתי.


יתרונות ייחודיים של עסקים משפחתיים
תהיה אשר תהיה האסטרטגיה הנבחרת ,ייתכן שניתן יהיה להשתמש ביתרונות של עסקים משפחתיים כדי ליצור יתרון תחרותי נוסף .אסטרטגיות שנבנו היטב מנצלות במיומנות כל נקודת חוזק או יתרון אפשריים .אמנם אין זה אפשרי למנות את כל היתרונות הייחודיים שעשויים להיות לכל עסק ,אך יש כמה נקודות חוזק שנמצאות בידי עסק משפחתי מצליח מטבע היותו עסק משפחתי .הקטע הבא מסכם כמה נקודות חוזק אופייניות לעסקים משפחתיים .

 

אופק השקעה לטווח ארוך
עסקים משפחתיים אמורים להישאר בעולם העסקים תקופה ממושכת .הם אינם כפופים לבעלי מניות מהחוץ או לעולם הפיננסים החיצוני .במקום זאת, אם קיימת מחויבות משפחתית ,הם יכולים להתמקד בחזונם לטווח של 20-5 שנים. הם יכולים להרשות לעצמם להיות סבלניים .הם חופשיים יותר מחברות ציבוריות לערוך ניסיונות עם שווקים רחוקים ועתידיים ולחכות להגעת התשואה .

 

ארגונים גמישים
בתאגידים גדולים ההנהלה והצוות מבזבזים לעתים קרובות זמן יקר על מאבקים של פוליטיקה פנימית ומשלמים על כך ביוקר .החברות מאבדות פריון עבודה ,ולעתים קרובות ההנהלה מתקשה להגיב על שינויים בשוק ,כי היא עסוקה במאבקים טריטוריאליים במקום לפתח מוצרים או שירותים חדשים .משפחה המנהלת עסק יכולה לפתח את תוכניותיה המבוססות על חזון משותף לעתיד ,ובדרך כלל מסוגלת להגיב מהר יותר לשינויי נסיבות .יש באפשרותה להוסיף קו ייצור חדש, לעצב תוכנית שיווק חדשה או לפתח מחלקה עסקית חדשה ,וכל אלה הודות לכך שאת ההחלטות מקבלים אנשים מעטים ולא ביורוקרטיה תאגידית ,שתנועתה איטית ומסורבלת .

 

מחויבות חזקה לאיכות
חברות גדולות יותר חייבות לעתים להשיג רמת מצוינות באמצעות מערכות בקרה ושליטה על צוותי עובדים ומנהלים ,דבר העולה כסף רב וצורך זמן .לעסקים משפחתיים ,לעומתןיש גאווה טבעית במוצריהם או בשירותיהם. שמם רשום על הדלת. מעצם יסודם הם אינם מעוניינים להכתים את המוניטין שלהם בעבודה גרועה או בשירותים נחותים .

לעתים קרובות עסקים משפחתיים מגיבים מהר יותר מחברות גדולות לתלונות של לקוחות .חברות משפחתיות מקבלות את התלונות באופן אישי ,מאחר שהן מגיעות מהשכנים .עסק משפחתי יכול לספק ,ללקוחות גדולים או קטנים ,אותו "מגע אישי" החשוב כל –כך בעולם העסקים המנוכר של ימינו .

 

מיצוב בנישות שוק
נישות או שווקים ייחודיים מספקים לעתים קרובות הזדמנויות גדולות יותר משווקים המוניים ,מאחר שהרווחים גדלים ככל שמספר המשתתפים קטן .החברה הראשונה שמתבססת בשוק כזה יכולה בדרך כלל להציב חסמים בפני מתחרים אחרים .העסק המשפחתי מתאים ביותר לנצל הזדמנויות שוק כאלו .

 

השקעה גדולה יותר באנשים
אחת הקלישאות הישנות ביותר על עסקים היא גם מהנכונות ביותר: אנשים טובים הם הנכס החשוב ביותר של החברה. כתוצאה מכך, עסקים גדולים כקטנים משקיעים זמן וכסף בשיפור צוותי העובדים שלהם .הם מציעים תוכניות הדרכה  סמינרים בסופי שבוע ,פסקי – זמן למפגשים מקצועיים או קשורים לענף ואפילו מימון לימודי המשך במוסדות רשמיים  חברות משפחתיות יכולות לקבל תשואה גבוהה מהשקעה כזו ,כי עובדיהן נוטים לפתח נאמנויות לטווח ארוך ונעשים "חלק מהמשפחה". חברה משפחתית שמפתחת ,מקדמת ומתגמלת בהתאם לביצועים ,מפיקה תועלת מיחסיה עם האנשים שאת צמיחתם עודדה .

 

מסורת של חדשנות
עסקים משפחתיים מסוגלים לבנות את תהליך הייצור הייחודי המפיק מוצרים בקצב איטי אך באיכות גבוהה .הם יכולים למצוא שוק בצמיחה איטית כדי לשלוט ברווחיות ,בעוד אחרים מחפשים במקומות אחרים .שולי הרווח הגבוהים הנובעים מכך קיימים רק עבור אלה המוכנים לחדשנות .

 

תרבות ארגונית חזקה
עסקים משפחתיים משרים בדרך כלל אווירה ידידותית ,הנוגעת גם בעובדים שאינם מבני המשפחה .לרוב הם גרים באותה קהילה ,לעתים קרובות עובדים באותו מקום במשך שנים. הם קושרים קשרים חזקים עם החברה כמו גם עם המשפחה .בסביבה כה מלוכדת אנשים מכירים את אמות המידה ויודעים מה נדרש מהם .אותן אמות - מידה  תרבות התאגיד  מחוזקות באלף דרכים ,החל מתמונות על הקיר ופולקלור של החברה ועד פרסים מיוחדים .אמות –מידה ברורות שכאלה מקלות על יישום הכיוון העסקי וגיוס כל הנוגעים בדבר למשוך יחד באותו כיוון  וכך להגדיל את סיכויי ההצלחה של החברה.

חלק זה נלקח מתוך הספר- תכנון אסטרטגי לעסקים משפחתיים


Family businesses are leaders in their particular industry (think Washington Post, Dell, Johnson & Johnson). When compared to their non-family competitors, they are more than 5% more profitable, achieve higher annual revenue and income growth, provide higher annual shareholder returns and are valued 10% higher by the equities markets. *

* Business Week article, november 2003 and Financial Times article, October 2001

 


יועצים שמעוניינים לענות על שאלות ולהשתתף בפורומים השונים מוזמנים לפנות אלינו

כל הזכויות שמורת למרכז לעסקים משפחתיים © 2008
created by CyberServe